ریپوکس

قیمت گذاری رپورتاژ آگهی براساس سئو

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
قیمت رپورتاژ آگهی

یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب سایت برای درج رپورتاژ آگهی قیمت آن است. با توجه به اینکه در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ سایت معتبر داخلی خدمات انتشار رپورتاژ آگهی را ارایه میدهند و مرجع درستی برای ارزش گذاری آنها وجود ندارد. مشتریان معمولا با سردرگمی در انتخاب مواجه میشوند. سایت ریپوکس تلاش کرده است تا معیاری قابل مقایسه برای ارزش گذاری رپورتاژ های خبری و برآورد قیمت آنها فراهم کند.

پیش از آنکه به بحث قیمت گذاری بپردازیم ذکر این نکته مهم است که معیارهای در نظر گرفته شده برای سایت هایی مناسب است که با هدف کسب بک لینک و بهبود وضعیت سئو سایت خود اقدام به خرید رپورتاژ کرده اند. اگر هدف شما از درج رپورتاژ افزایش تعداد بازدیدکننده یا معرفی بهتر خدمات و محصولات است معیارهای در نظر گرفته شده در این بخش برای شما مناسب نبوده و باید به آمار بازدید و میزان محبوبیت سایت ها توجه کنید.

قیمت رپورتاژ آگهی سایت چگونه تعیین میشود؟

برای تعیین ارزش واقعی رپورتاژ آگهی در یک سایت فاکتورهایی که بر سئو شما تاثیرگذار هستند را لحاظ کرده ایم. مهمترین فاکتورهای در نظر گرفته شده اعتبار دامنه، رتبه الکسا، اسپم اسکور و تعداد لینک های فالو در متن رپورتاژ هستند که در ادامه هریک را بررسی خواهیم کرد.

۱- تاثیر اعتبار دامنه بر قیمت رپورتاژ

اعتبار دامنه یا Domain Authority یک معیار قابل استناد و ارزشمند است که توسط سایت Moz.com برای هر سایت تعیین میگردد. اعتبار دامنه براساس ۴۰ فاکتور مختلف محاسبه میگردد که بیشتر آنها در مورد تعداد لینک های خروجی و کیفیت سایت های لینک دهنده به شما هستند. اعتبار دامنه یک عدد ۰ تا ۱۰۰ است که هرچقدر به ۱۰۰ نزدیک تر باشد ارزشمند تر خواهد بود.

در نظر داشته باشید که رشد اعتبار یک سایت از ۲۰ به ۳۰ بسیار سریعتر و راحت تر انجام میشود در مقایسه با سایتی که از اعتبار ۵۰ به ۶۰ میرسد. در واقع هرچقدر اعتبار یک سایت بالاتر باشد بهبود آن نیز سخت تر میشود و تعداد بسیار محدودی از سایت ها شانس رسیدن به اعداد بالای ۷۰ را دارند.

در سیستم قیمت گذاری Repox توجه ویژه ای به اعتبار دامنه داشته ایم. سایت هایی که اعتبار آنها کمتر از ۳۰ باشند “ضعیف” ارزیابی میشوند، سایت هایی با اعتبار ۳۰ تا ۴۵ “متوسط” هستند، سایت هایی که بین ۴۵ تا ۶۰ باشند “عالی” نامیده میشوند و سایت هایی که اعتبار آنها بالای ۶۰ باشند را “استثنایی” می نامیم. دلیل استثنایی بودن این سایت ها آن است که معمولا سایت هایی با این حد از اعتبار خدمات رپورتاژ آگهی ارایه نمیدهند و عموما سایت های خبری معتبر در این شرایط قرار میگیرند.

هرچقدر اعتبار دامنه یک سایت بالاتر باشد ارزش واقعی درج رپورتاژ آگهی در آن بیشتر خواهد بود.

۲- ارزش گذاری رپورتاژ براساس اسپم اسکور

یکی دیگر از فاکتورهای ارایه شده توسط سایت Moz.com نمره اسپم اسکور یا همان Spam Score سایت ها است که عددی بین ۰ تا ۱۷ خواهد بود. بالا بودن اعتبار یک سایت به تنهایی نمیتواند ملاک ما برای خرید رپورتاژ باشد بلکه باید به نمره اسپم آن نیز توجه شود.

برای تعیین اسپم اسکور سایت فاکتورهای مختلفی مانند ارزش محتوای صفحات، تعداد لینک های خروجی، کیفیت لینک های ورودی و … مورد توجه قرار میگیرد و به ما نشان میدهد که این سایت چقدر احتمال جریمه شدن توسط گوگل را دارد.

اگر سایتی که اسپم اسکور بالایی دارد به شما لینک بدهد ممکن است تاثیر منفی بر اسپم اسکور سایت شما داشته و درنهایت موجب جریمه سایت شما توسط گوگل گردد. هدف ما از خرید رپورتاژ آگهی کسب بک لینک ارزشمند است و نمره اسپم یک سایت ارزش واقعی آن را به ما نشان میدهد.

برای آنکه درک بهتری از اسپم اسکور داشته باشیم این اعداد را به یک معیار کیفی تبدیل کردیم. سایت هایی که اسپم اسکور آنها بین ۰ تا ۴ باشند از نظر ما “مطمئن” هستند، سایت هایی که نمره اسپم آنها بین ۵ تا ۸ باشد “مشکوک” هستند و سایت هایی که این عدد برای آنها بالاتر از ۸ است “خطرناک” نامیده میشوند.

خرید رپورتاژ آگهی از سایت های خطرناک میتواند تاثیر معکوس بر سئو سایت شما داشته باشد و چنین سایت هایی در لیست پیشنهادات Repox قرار نمیگیرند.

۳- تاثیر رتبه الکسا بر انتخاب سایت رپورتاژ آگهی

یکی دیگر از فاکتورها موثر بر انتخاب ما رتبه الکسا یا همان آمار بازدید سایت ها است. این فاکتور زمانیکه هدف شما از درج رپورتاژ کسب بازدیدکننده یا معرفی برند باشد بسیار مهم تر خواهد بود ولی با توجه به اینکه هدف ما در این سایت بهبود وضعیت سئو است ارزش کمتری برای رتبه الکسا در نظر گرفته ایم.

کاهش تاثیر رتبه الکسا موجب میشود قیمت رپورتاژ آگهی در سایت های خبری پربازدید مناسب ارزیابی نشود که البته بسیار صحیح است. البته همچنان این فاکتور تاثیر بسزایی بر قیمت گذاری ما داشته است و سایت ها را به چند دسته اصلی براساس رتبه های الکسای زیر ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۵۰، ۵۰۰، ۷۵۰، ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تقسیم کرده ایم. رتبه الکسا میتواند تا ۳۵۰ هزارتومان بر ارزش واقعی یک رپورتاژ آگهی تاثیرگذار باشد.

دلیل اصلی تاثیر رتبه الکسا بر قیمت رپورتاژ آگهی آن است که سایت هایی با رتبه بالا معمولا صفحات با ارزش بسیاری دارند و با درج مطلب شما در آنها عملا لینک صفحه رپورتاژ در بخش آخرین مطالب این صفحات نیز قرار میگرد.

رتبه ی الکسای بالا باعث میشود صفحه رپورتاژ شما لینک سازی داخلی بسیار مناسبی در سایت آگهی دهنده داشته باشد و در نتیجه تاثیر آن بر سئوی شما بسیار بیشتر خواهد بود.

۴- تعداد لینک های فالو در صفحه رپورتاژ

لینک هایی که Nofollow یا اصطلاحا نوفالو هستند تاثیر زیادی بر سئو شما نخواهند داشت. در نتیجه سایت هایی که در متن رپورتاژ اجازه قراردادن لینک فالو به شما نمیدهند انتخاب مناسبی نخواهند بود. معمولا پیشنهاد میدهیم که در رپورتاژ آگهی از ۲ تا ۴ لینک فالو به کلمات کلیدی هدف خود استفاده نمایید. تعداد بیشتر از ۴ عملا ارزش و اعتبار منتقل شده به هر لینک را کاهش داده و تاثیر آن بر هر کلمه هدف را کم میکند.

برهمین اساس تعداد لینک های فالو مجاز در متن رپورتاژ را به عنوان یک عامل تاثیرگذار بر قیمت رپورتاژ آگهی در نظر گرفته ایم.

۵- ارتباط موضوعی سایت با کلمه هدف شما

ارتباط موضوعی سایت با کلمه کلیدی هدف شما میتواند بر ارزش بک لینک موجود در رپورتاژ تاثیر زیادی داشته باشد. ولی این فاکتور در قیمت گذاری سایت repox لحاظ نشده است زیرا مشخص نیست که سایت شما در چه موضوعی فعالیت میکند. پیشنهاد میشود هنگام انتخاب سایت آگهی دهنده این نکته را در نظر گرفته و در صورت نزدیک بودن موضوع سایت خودتان تا ۱۵۰ هزار تومان به ارزش واقعی سایت اضافه نمایید.

به عنوان مثال اگر شما در زمینه فروش تجهیزات الکترونیکی یا گوشی های هوشمند فعالیت میکنید ارزش رپورتاژ آگهی در سایت زومیت بسیار بیشتر از همین آگهی در سایت خودروبانک خواهد بود.

مقایسه قیمت رپورتاژ سایت با ارزش واقعی

به طور حتم این معیار ارزش گذاری میتواند با یک حاشیه خطا همراه باشد. به همین دلیل سایت ها را براساس قیمت واقعی و قیمت محاسبه شده دسته بندی کردیم و یک حاشیه ۱۵ درصدی برای ارزش گذاری در نظر گرفتیم. سایت هایی که ارزش واقعی و قیمت اعلام شده آنها در این حاشیه باشد منصفانه نامیده میشوند و سایت هایی که قیمت درخواستی آنها کمتر از ارزش محاسبه شده باشد ارزان می نامیم. اگر قیمت درخواست شده بیشتر از ۱۰ درصد با ارزش واقعی اختلاف داشته باشد این سایت را گران می نامیم.

در نظر داشته باشید که فاکتورهای ارایه شده با هدف تعیین ارزش واقعی رپورتاژ آگهی و تاثیر آن بر سئو سایت لحاظ شده اند و به این معنی نیست که درج رپورتاژ در سایت های گران قیمت بی تاثیر است. برای موفقیت در سئو شما باید از میان سایت های موجود یک پکیج تبلیغاتی بسازید و این پکیج میتواند ترکیبی از سایت های ارزان، منصفانه و گران باشد تا اثربخشی آن بر سئو شما بیشتر شود.

دسته بندی : راهنمای خرید رپورتاژ

نظرات کاربران

سلام و درود
به نظرتون قیمت مناسب برای تبلیغات بنری و رپورتاژ آگهی سایت زیر چقدر هست؟
deldadegan.ir
سپاس فراوان

  با سلام
  وبسایت شما برای ثبت در ریپوکس تایید شد. قیمت پیشنهادی ریپوکس برای آگهی ریپورتاژ در وبسایت شما با قرار دادن سه لینک در آگهی ریپورتاژ ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود.

با سلام و وقت بخیر
برای سایت z4car.com هزینه پیشنهادی رپورتاژ را میفرمایید ؟
همکاری به چه صورت است ؟

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  هزینه ریپورتاژ در وبسایت شما حدود ۸۰ هزار تومان برآورده شده است

به نظرتون قیمت مناسب برای رپورتاژ آگهی سایت زیر چقدر هست؟
http://www.tabnaktehran.ir

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید برای بررسی و محاسبه قیمت رپورتاژ از قسمت محاسبه قیمت در منوی وبسایت استفاده کنید